620736
620736

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych napisz pod adres e-mail: rodobeata@gmail.com.

9 listopada 2017 roku uczniowie klasy III b uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w zakresie bezpieczeństwa w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie. Dzieci dowiedziały się jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla, jak dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń. Uświadomiły sobie, że do zagrożenia może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego. Dzieci obserwowały jak rozprzestrzenia się dym podczas pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla, jak nagrzewają się drzwi w płonącym pomieszczeniu. Dzieci wymieniały się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Utrwalały numery alarmowe. Poszerzały wiedzę na temat pracy strażaka. Duże wrażenie na dzieciach wywarły wozy strażackie i symulowana gotowość strażaków do pracy. Na koniec dzieci otrzymały Certyfikat małego strażaka.