logo_bip.gif

chor banner

Logowanie

Odwiedziło nas już:

620741
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
All days
330
1492
1822
24756
620741

Szukaj na stronie

 
Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych napisz pod adres e-mail: rodobeata@gmail.com.   

Twoje dane będziemy przechowywać do czasu załatwienia Twojej sprawy i wygaśnięcia roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne.

 

 Drodzy rodzice i uczniowie!

Informujemy, że w związku z trwającymi pracami budowlanymi na terenie posesji naszej szkoły plac zabaw zostaje wyłączony z użytkowania do odwołania.

Dyrekcja Szkoły

zobacz nasze wiadomości22

W ostatni piątek październiak 2017r. klasa V b - w komplecie - udała się wraz z opiekunami, panią Małgorzatą Nowakowską, wychowawcą oraz panią Barbarą Chełmińską, nauczycielką wychowania fizycznego, do stolicy województwa warmińsko-mazurskiego, Olsztyna. Najbardziej oczekiwanym przez uczestników punktem programu była zabawa w 7 Jump Street Park Trampolin. Tu uczniowie, lubiący aktywnie spędzać czas, dali upust rozpierającej ich energii. Po krótkiej rozgrzewce, pod czujnym okiem instruktorów i opiekunów, na kilkunastu trampolinach, ścieżce akrobatycznej i matach zaczęły się powietrzne akrobacje, gra w koszykówkę, siatkówkę, skoki prosto do basenu z gąbkami, w którym można było bezpiecznie lądować. Ponad godzinna zabawa na trampolinach, dla uczniów, okazała się za krótka. Następnym razem będzie dłużej! Zanim jednak uczestnicy wycieczki dotarli do Parku Trampolin, zwiedzili Hutę Szkła Artystycznego w Olsztynku, która oprócz wyrobu szkła dekoracyjno-użytkowego, pełni również funkcję edukacyjną.

Wszyscy obejrzeli proces ręcznego wytwarzania szklanych, kolorowych przedmiotów. Od właściciela huty, Tarasa Krynickiego, usłyszeli jak wyrabia się szkło dekoracyjne techniką wydmuchiwania z kęsa stopionego za pomocą tzw. piszczeli. Szklane figurki i kwiaty, jedni wygrali w konkursie wiedzy, inni zakupili w galerii. Następnie młodzi turyści udali się do Muzeum Przyrody, będącego Oddziałem Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Tu wcielili się w tropicieli zwierząt i podczas samodzielnego zwiedzania wystawy "Zwierzęta Warmii i Mazur" - rozwiązywali zadania. Odpowiedzi zapisywali na kartach pracy. Musieli odnaleźć m.in. największego i najmniejszego ssaka, ptaka, który zgubił pióro, zostawił ślady, żyje w dziupli czy odróżnić sarnę od jelenia. Za najszybsze i poprawne wykonanie wszystkich poleceń - Iza Przytuła, Magda Smolińska i Ala Bastkowska - otrzymały nagrody. Podczas podsumowania, dużą wiedzą na temat ryb wykazał się Kamil Zagrajek. Hobby Kamila to wędkowanie z tatą. Z Muzeum uczniowie udali się do Olsztyńskiego Planetarium, budynku, którego zwieńczeniem jest srebrzyście połyskująca kopuła. Tu obejrzeli cyfrowy seans projekcyjny "Kosmiczny Ekspres". Obraz otaczający widza sterowany był na żywo za pomocą oprogramowania, które pozwala na zaprezentowanie gwieździstego nieba oraz zachodzących na nim zjawisk. Film starał się odpowiedzieć na odwiecznie zadawane pytania - Jak wszystko się zaczęło? Czy jest tam ktoś jeszcze? Uczestnicy seansu odbyli podróż przez naszą Galaktykę, spotkali wyjątkową planetę - Ziemię. Ciekawość jej mieszkańców doprowadziła do wynalezienia teleskopu, dzięki któremu oglądali obrazy z życia gwiazd - od ich narodzin aż do śmierci, balet zlewających się galaktyk, wielkoskalową strukturę Wszechświata. W poszukiwaniu życia we Wszechświecie zaglądali do wnętrza krateru na Marsie, przyglądali się z bliska Jowiszowi i jego wyjątkowym księżycom. Ostatnim punktem wizyty w mieście Mikołajka Kopernika był posiłek w słynnej Galerii Warmińskiej. Każdy mógł sobie zamówić danie, na jakie miał ochotę. A wybór był duży!

W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, w autokarze słychać było donośny śpiew piątoklasistów! A głosy mają dobre, nawet bardzo dobre! Jest nadzieja, że niektórzy z nich, zasilą szeregi szkolnego chóru!

Wszyscy uczniowie uznali wycieczkę za bardzo udaną!

                                                                           Tekst: Małgorzata Nowakowska

                                                                           Foto: Ala Bastkowska, Małgorzata Nowakowska

 

Zobacz galerię zdjęć