Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych napisz pod adres e-mail: rodobeata@gmail.com.

Są w szkole dzieci, które mają często kłopoty, będące rezultatem zaniedbania ze strony rodziców -braku zainteresowania postępami dziecka, czy opieki emocjonalnej. Dzieci te są niepewne, ciągle przestraszone, na lekcjach zupełnie wycofane, nikt nie wróży im dobrej przyszłości. Wiele rodzin boryka się z różnymi problemami i ciężką sytuacją materialną. Dlatego też zgłosiliśmy swój udział w programie AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI. Cieszymy się bardzo, że Akademia przyjęła nasze zgłoszenie i już w październiku br. nasi uczniowie otrzymają indeksy. Współpraca z AKADEMIĄ będzie polegała na realizacji programu na terenie szkoły, ale nie tylko! Kluczem do sukcesu będzie indywidualna, systematyczna praca z dziećmi, które zostaną Studentami Akademii i zapewnienie każdemu z nich osobistego wolontariusza - tutora.

Uczeń czuje się wtedy wyróżniony, bo ktoś dorosły interesuje się nim i chce specjalnie dla niego poświęcić swój czas. Indywidualne spotkania z tutorem nie zastępują troski rodziców, ale znacząco mogą wpłynąć na zmianę mentalności dziecka. Poza tym organizowane będą wydarzenia: warsztaty, wycieczki, konkursy, prelekcje, spotkania, które zainspirują dzieci do spełniania swoich marzeń i rozwijania zainteresowań. Dzięki tym wydarzeniom, dzieci nauczą się, jak można mądrze spędzać wolny czas.Mamy nadzieję, że dzięki takiemu podejściu, dzieci z AKADEMII, które dotychczas nie wierzyły w swoje możliwości, odważniej spojrzą w przyszłość i uwierzą, że mogą odnieść sukces, wyzwolą siłę, jaka tkwi w ich osobowości, poprawią swoje oceny, podniosą i umocnią swoją samoocenę oraz rozwiną zainteresowania. Dziecko może zmienić się nie do poznania! Jesteśmy przekonani, że dzieci z naszej szkoły w sposób szczególny skorzystają z udziału w programie, który przeprowadzi je od porażki w szkole do sukcesu w życiu.

Obecnie trwa rekrutacja uczniów do udziału w projekcie. Liderką Akademii w szkole jest pani Ewelina Kwasiborska, a szkolnym koordynatorem pani Małgorzata Nowakowska.

Na zdjęciu, w pierwszym rzędzie na dole, druga od lewej – to pani Ewelina Kwasiborska – Liderka ciechanowskiej Akademii Przyszłości.