Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych napisz pod adres e-mail: iod.ciechanow@rodowsamorzadach.pl.

Dzień Ziemi lub też Międzynarodowy Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą. Idea obchodów Dnia Ziemi w tym dniu została zapoczątkowana w 1970 r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona. Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, czy globalne ocieplenie.  26 kwietnia 2017 r. w naszej szkole uczniowie klas czwartych i piątych obejrzeli wykonane przez kolegów z równorzędnych klas prezentacje multimedialne dotyczące ekologicznego stylu życia- zdrowego odżywiania się, aktywności ruchowej na świeżym powietrzu, radzenia sobie ze stresem oraz higienicznego stylu życia.

Uczniowie klas szóstych wykonali poradniki dotyczące ekologicznego stylu życia. Prace te obejrzeć można na znajdującej się na korytarzu na pierwszym piętrze wystawie. Zapraszamy uczniów i rodziców do zwiedzania ! Warto poświęcić chwilę na refleksje i zastanowienie się nad własnymi działaniami.

Uczniowie szkolnego koła LOP 22 kwietnia 2017r. wzięli udział w zorganizowanej przez Urząd Miasta Ciechanów akcji sadzenia drzew w parku im. Marii Konopnickiej.
       Mamy nadzieję, że realizowane w naszej szkole akcje będą motorem do podjęcia przez każdego z nas działań ukierunkowanych na dbanie o własne zdrowie. Wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody Dnia Ziemi w naszej szkole, serdecznie dziękujemy.

Anna Naworska

Marlena Wygocka