logo_bip.gif

OIP2

chor banner

 

 

Odwiedziło nas już:

3346528
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
All days
647
3269
13784
47960
3346528

Logowanie

Szukaj na stronie

Informujemy, że Twoje dane osobowe osobowe przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania z Inspektorem Osobowych Dane - Panią Beatą Duch-Kosiorek, napisz pod adresem

Twoje dane będziemy przechowywać do czasu wygaśnięcia roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo do ich dostępu danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne. 


Nabór


Drodzy rodzice i uczniowie

W sprawie uzgodnień na boisku przy Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi

prosimy o kontakt p. Pawłem Nowotka nr tel. 500 829 427

Dyrekcja Szkoły

 


Szanowni Państwo,

na prośbę Ministerstwa Edukacji i Nauki przekazujemy broszury pt.: Dzieci w wirtualnej sieci i Nastolatki w wirtualnym tunelu. Zostały one opracowane przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii w Poznaniu.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałai.

Linki do broszury:

Dzieci w wirtualnej sieci

Nastolatki w wirtualnym tunelu

zobacz nasze wiadomości22

Rok szkolny 2015/2016

 

     W roku szkolnym 2015/ 2016 praca z Patronem dotyczyła nauczania Jana Pawła II na temat rodziny.

„Pośród tych wielu dróg rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą. Jest drogą powszechną, pozostając za każdym razem drogą szczególną, jedyną i niepowtarzalną, tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek. Rodzina jest tą drogą, od której nie może on się odłączyć. Wszak normalnie każdy z nas w rodzinie przychodzi na świat, można więc powiedzieć, że rodzinie zawdzięcza sam fakt bycia człowiekiem. A jeśli w tym przyjściu na świat oraz we wchodzeniu w świat człowiekowi brakuje rodziny, to jest to zawsze wyłom i brak nad wyraz niepokojący i bolesny, który potem ciąży na całym życiu.”                                                                                        Jan Paweł II

 

XV Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół

im. Jana Pawła II na Jasną Górę

   Po raz XIII nasza szkoła wzięła udział w XV Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę, która odbyła się 8 października 2015 roku i przebiegała pod hasłem „ Jan Paweł II- Patron Rodziny”. Uczestniczyło w niej blisko 20 tys. osób reprezentujących około 500 szkół z całej Polski oraz z Wilna.

   Bardzo ciepło i serdecznie wszystkich pielgrzymów powitał ojciec Sebastian Matecki nawiązując do tematu rodziny: „W tych dniach w Rzymie odbywa się Synod, tak bardzo ważne zebranie biskupów i świeckich pod kierunkiem Ojca Świętego, aby rozważać tajemnice rodziny, która jest narażona na wielkie niebezpieczeństwa, a my sami nieraz doświadczamy tych niebezpieczeństw w naszych rodzinach i naszych środowiskach. Dlatego bardzo gorąco modlimy się w duchu tegorocznego pielgrzymowania do Matki Bożej Jasnogórskiej i przez orędownictwo św. Jana Pawła II za wszystkie polskie rodziny, za rodziny świata, aby były Bogiem silne, by na Panu Bogu, na Jego przykazaniach budowały całą swoją jedność, miłość i całe swoje funkcjonowanie, będą wówczas szczęśliwe”.
   Po słowach powitania rozpoczęła się uroczysta msza święta z udziałem pocztów sztandarowych pod przewodnictwem duszpasterza Rodziny księdza biskupa Henryka Tomasika. Zgromadzeni na Jasnej Górze uczniowie, nauczyciele i rodzice modlili się w intencji Ojca Świętego Franciszka, swoich rodzin oraz prosili o wstawiennictwo maryjne w trudnym zadaniu wychowania młodego pokolenia. W swej homilii biskup Henryk Tomasik przypomniał: „Przychodzimy z wielką modlitwą za nasze rodziny. Nasz patron św. Jan Paweł II był bardzo zatroskany o los rodzin. Dzisiaj modlimy się o to, by każda rodzina była małym kościołem, aby w każdej rodzinie uobecniała się Ewangelia. W tej chwili Ojciec Święty i przedstawiciele Episkopatów z całego świata modlą się i zastanawiają się nad tym, jak umocnić rodziny, aby były wierne, jak zrealizować myśl Chrystusa dotyczącą rodzin, także tych, które żyją w trudnej sytuacji. Nasze rodziny będą małym Kościołem wtedy, gdy będzie w nich wiara, i gdy będziemy naśladowali ofiarną miłość Pana Jezusa, pełną miłości troskę Najświętszej Maryi Panny i świętego Józefa, który jest wzorem ciszy, kontemplacji i odpowiedzialności. Modlimy się o to, by to stało się w naszych rodzinach i przyjmujemy dla siebie zadania, bo wtedy, gdy jesteśmy miłosierni dla innych, okażemy wielki szacunek dla rodziców, rodzeństwa dla starszego pokolenia, wtedy nasze rodziny będą małym Kościołem”.

   Po eucharystii został odczytany Akt Zawierzenia Matce Bożej, a także list Rodziny Szkół Jana Pawła II skierowany do Ojca Świętego.

   Następnymi punktami programu pielgrzymkowego były: zwiedzanie Jasnej Góry, modlitwa przed Cudownym Wizerunkiem Matki Bożej.

 

 

 

Dzień Patrona

   Do Dnia Patrona, który odbył się 24 maja 2016 roku cała społeczność szkolna przygotowywała się przez cały rok szkolny. Uczniowie klas I-VI pod kierunkiem wychowawców raz w miesiącu, w ramach godzin wychowawczych zgłębiali wiedzę na temat atmosfery domu rodzinnego, w jakiej wzrastał Karol Wojtyła i troski przyszłego papieża o rodzinę.

   Ten wyjątkowy dla szkoły podstawowej dzień rozpoczął III międzyszkolny konkurs wiedzy pod hasłem: „ Jan Paweł II- Papież Rodziny”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas VI szkół, którym patronuje Jan Paweł II. Wzięły w nim udział szkoły z: Zielonej, Kołozębia, Grodźca, Mchowa, Węgry i gospodarze.  

   Po zmaganiach konkursowych odbyła się część artystyczna. Goście i przedstawiciele społeczności szkolnej mieli możliwość obejrzeć program słowno- muzyczny przybliżający nauczanie Jana Pawła II na temat rodziny.

   Następnie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród zwycięzcom.

III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Patronie dla szkół noszących imię Jana Pawła II

Zwycięzcami okazały się szkoły z: Ciechanowa, Grodźca, Mchowa i Kołozębia.

IV Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie dla klas I- VI pod hasłem: „ Jan Paweł II- Papież Rodziny”

Zwyciężyły klasy: Id, IIIb, Vd.

Konkurs plastyczny dla klas I-VI pod hasłem: „ Rodzina Bogiem silna”

Laureatami zostały następujące osoby:

klasa I- Maja Mańkowska

klasa II- Bartosz Kowalak

klasa III- Patrycja Mysiakowska

klasa IV- Marta Tomaszewska

klasa V- Ilona Romanowska

klasa VI- Ewa Świątek

   Na zakończenie uroczystości z okazji Dnia Patrona pani dyrektor Aldona Krzywicka wraz z przedstawicielami zaproszonych szkół złożyła wiązankę kwiatów przed pomnikiem Jana Pawła II.