logo_bip.gif

Logowanie

Odwiedziło nas już:

229326
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
All days
205
553
1337
15199
229326

Szukaj na stronie

 

 

 ZAPRASZAMY

 

zobacz nasze wiadomości6

Zajęcia rozwijające kreatywność w ramach programu Destination Imagination

Skala wyzwań stojących przed dzisiejszą szkołą, a w szczególności przed szkołą integracyjną, jest ogromna. Współczesny świat wymaga od uczniów nowego zestawu umiejętności, dzięki którym będą mogli w pełni korzystać z możliwości rozwijającego się społeczeństwa wiedzy. Niewątpliwie jedną z kluczowych i najbardziej pożądanych umiejętności na rynku pracy jest kreatywność. Kreatywność to zdolność twórczego rozwiązywania problemów, patrzenia na świat z innej perspektywy, łamania utartych schematów i przyzwyczajeń.

Szkoła Podstawowa nr 7 wychodzi naprzeciw nowym wyzwaniom edukacyjnym, a tym samym   oczekiwaniom przyszłych pracodawców. W trosce o twórczy rozwój młodych umysłów przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Destination Imagination.” W tym prestiżowym programie bierze udział siedmioosobowa drużyna z klasy 2e, której trenerem jest p. Anną Szymańczyk. Podczas zajęć programowych dzieci uczą się pracować metodą projektu, m.in. uczą się tolerancji dla odmiennych pomysłów, krytycznego myślenia, rozwiazywania problemów rozbieżnych tzn. takich, które mają więcej niż jedno rozwiązanie. Ponadto uczą się skutecznej komunikacji i osiągania kompromisu w sytuacjach konfliktowych. Dzieci mają także możliwość posiąść umiejętność zarządzania czasem, zarządzania ograniczonymi zasobami oraz wyznaczania celów krótko- i długoterminowych.