Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych napisz pod adres e-mail: iod.ciechanow@rodowsamorzadach.pl.

Zajęcia rozwijające kreatywność w ramach programu Destination Imagination

Skala wyzwań stojących przed dzisiejszą szkołą, a w szczególności przed szkołą integracyjną, jest ogromna. Współczesny świat wymaga od uczniów nowego zestawu umiejętności, dzięki którym będą mogli w pełni korzystać z możliwości rozwijającego się społeczeństwa wiedzy. Niewątpliwie jedną z kluczowych i najbardziej pożądanych umiejętności na rynku pracy jest kreatywność. Kreatywność to zdolność twórczego rozwiązywania problemów, patrzenia na świat z innej perspektywy, łamania utartych schematów i przyzwyczajeń.

Szkoła Podstawowa nr 7 wychodzi naprzeciw nowym wyzwaniom edukacyjnym, a tym samym   oczekiwaniom przyszłych pracodawców. W trosce o twórczy rozwój młodych umysłów przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Destination Imagination.” W tym prestiżowym programie bierze udział siedmioosobowa drużyna z klasy 2e, której trenerem jest p. Anną Szymańczyk. Podczas zajęć programowych dzieci uczą się pracować metodą projektu, m.in. uczą się tolerancji dla odmiennych pomysłów, krytycznego myślenia, rozwiazywania problemów rozbieżnych tzn. takich, które mają więcej niż jedno rozwiązanie. Ponadto uczą się skutecznej komunikacji i osiągania kompromisu w sytuacjach konfliktowych. Dzieci mają także możliwość posiąść umiejętność zarządzania czasem, zarządzania ograniczonymi zasobami oraz wyznaczania celów krótko- i długoterminowych.