Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych - Panią Beatą Duch-Kosiorek,  napisz pod adres e-mail: rodobeata@gmail.com.

DEN

Dzień 14 października 2019 r. jest dniem wolnym.

Uroczystości związane z DEN będą obchodzone 15 października (wtorek) w trakcie zajęć.

Na początku grudnia uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w spotkaniu w ramach kampanii społecznej realizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie pn. „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Naszą szkołę do realizacji projektu wybrano m.in. ze względu na jej położenie w sąsiedztwie drogi krajowej nr 60. Organizatorów kampanii przywitała pani Aldona Krzywicka, dyrektor szkoły. Uczniom rozdano 261 zestawów odblaskowych, zwiększających bezpieczeństwo na drodze, ufundowanych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie.

W skład zestawu wchodzą cztery elementy – dwie opaski zapinane na rękę oraz dwie zawieszki, które można przypiąć do plecaka lub ubrania. Powinny być one noszone obowiązkowo po zmroku, nie tylko poza obszarem zabudowanym, szczególnie jesienią i zimą.Uczestnicy akcji dowiedzieli się nie tylko dlaczego trzeba nosić odblaski, ale także, jak je nosić, aby rzeczywiście poprawiały widoczność pieszego lub rowerzysty. Uczniowie obejrzeli film instruktażowy „Tak, chcę być bezpieczny”. O zagrożeniach na drodze, ale też w innych miejscach i sytuacjach opowiedziały im policjantki z wydziału ruchu drogowego w ciechanowskiej komendzie policji. Strażacy z Państwowej Komendy Straży Pożarnej w Ciechanowie na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej przeprowadzili zajęcia praktyczne, jak należy udzielać pierwszej pomocy. Przedstawiciele WORD w Ciechanowie wspólnie z policjantami z wydziału ruchu drogowego miejscowej komendy nadzorowali przejazd uczniów po specjalnym torze rowerowym. Najmłodszym uczniom zadanie to sprawiło wiele trudności, tylko niewielu z nich wykonało je bezbłędnie. Kolejka uczniów ustawiła się do mobilnego symulatora, gdzie można było ćwiczyć bezpieczną jazdę w ruchu ulicznym. Tu za pomocą symulatorów przepisy ruchu drogowego przekazywane są w atrakcyjny sposób. Mamy nadzieję, że kampania wzbudzi w uczniach czujność i myślenie w sytuacji, kiedy będą poruszać się po drogach jako piesi, rowerzyści, czy w przyszłości kierowcy samochodów. Pamiętajmy, że o swoje bezpieczeństwo każdy musi zadbać przede wszystkim sami. Dziękujemy wszystkim - którzy z ramienia organizatorów - przeprowadzili tę swoistą lekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ