620808
620808

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych napisz pod adres e-mail: rodobeata@gmail.com.

W dniu 26 października 2016 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęła się punktualnie o godzinie 17.00 krótką częścią artystyczną w wykonaniu starszych koleżanek.

Aby zyskać sobie prawo zostania prawdziwymi uczniami naszej szkoły pierwszoklasiści musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami. Dzieci zaprezentowały rymowanki dotyczące szkoły, zaśpiewały piosenkę a także wykazały się miłością do ojczyzny pięknie recytując wiersz Wł. Bełzy „Katechizm małego Polaka”.

Egzamin zdały bez żadnych trudności i zdobyły przepustkę na przystąpienie do uroczystego ślubowania i pasowania na ucznia i czytelnika Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 w Ciechanowie.

W obecności zebranych gości pierwszaki złożyły na sztandar szkoły uroczyste ślubowanie. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Aldona Krzywicka dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, a wychowawczynie klas – pani Małgorzata Szpejna i pani Dorota Sachmacińska wręczyły dzieciom kolorowe dyplomy, maskotki i książki mające przypominać o tej niezwykłej uroczystości. Następnie pani Mariola Szcząchor i Elżbieta Stawińska pasowały uczniów na czytelnika, co oznacza oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki.

Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Dodatkowym akcentem tegorocznej uroczystości było posadzenie przy szkole drzewka iglastego-świerka, które przekazało nam Nadleśnictwo Ciechanów. Symboliczną sadzonkę, której nadano nazwę „Świerk Lolek”, posadziły dzieci w obecności pani wicedyrektor Małgorzaty Nowakowskiej w dniu 27 października 2016r. Dzieci ślubowały, że będą prawdziwymi przyjaciółmi przyrody, a na dowód tego każda klasa udekorowała drzewko symbolicznym serduszkiem. Dodatkowo przy drzewku umieszczono kamień z pamiątkową tabliczką, która przypominać będzie o tym ważnym dniu dla każdego tegorocznego pierwszaka.

Pierwszoklasistom życzymy radości, wspaniałych koleżanek i kolegów oraz wielu sukcesów w naszej szkole.

Opracowała: Danuta Romkowska