logo_bip.gif

chor banner

MASCOT STANDARD FRONT2 1

Logo LDK 4

Logo SKS 3

Logowanie

Odwiedziło nas już:

2151275
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
All days
151
1935
5695
35727
2151275

Szukaj na stronie

 
Informujemy, że Twoje dane osobowe osobowe przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Siacisk im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania z Inspektorem Osobowych Dane - Panią Beatą Duch-Kosiorek, napisz pod adresem e-mail: b.duch@obslugarodo.pl

Twoje dane będziemy przechowywać do czasu czasu sprawy sprawy Sprawy i wygaśnięcia roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo do ich dostępu danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do do zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne.


 

Drodzy rodzice i uczniowie

W sprawie uzgodnień na boisku przy Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi

prosimy o kontakt z p. Pawłem Nowotka nr tel. 500 829 427

Dyrekcja Szkoły

 

zobacz nasze wiadomości22

1

W piątek 29 października br. uczniowie klasy 4 c, pod opieką wychowawczyni pani Aldony Chrząszcz i pani Katarzyny Kowalak, odwiedzili na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Płońskiej zbiorowy grób zamordowanych przez Niemców w żwirowni Śmiecin oraz grób ofiar ostatniej w Ciechanowie okupacyjnej egzekucji dokonanej w nocy z 16/17 stycznia 1945 r. Uczniowie zapalili znicze, złożyli wiązankę oraz uczcili pamięć ofiar niemieckiego terroru minutą ciszy.

Uczennica klasy 8 b Karolina Filipowicz była jedną z wielu wolontariuszy zaangażowanych w kwestę na rzecz renowacji zabytkowych nagrobków osób szczególnie zasłużonych dla ziemi ciechanowskiej. Wolontariuszka, już po raz trzeci, uczestniczyła ze swoją Mamą w zbiórce, która prowadzona była z inicjatywy Stowarzyszenia „Wolontariat Pamięci” na obu ciechanowskich cmentarzach. Patronat nad zbiórką publiczną objęli: ciechanowskie parafie, Akcja Katolicka i Prezydent Miasta Ciechanów. W tym roku kwesta trwała trzy dni 30.10 - 01.11.2021. Karolinie i jej Mamie dyżur przypadł w niedzielę 31 października br. Wolontariusze zebrali rekordową kwotę – 28.750 zł.     

Szkolne Koła PCK i LOP w związku z Dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym zorganizowały szkolną akcję „Znicz”. Do akcji przyłączyli się uczniowie: Wojtek Chmielewski z klasy 7 b, Zuzia Mach i Alan Żochowski z klasy 7 ei, Karolina Filipowicz z klasy 8 b, Ilona Wardziak, Amelka Ozdarska, Wiktoria Mroczkowska i Maja Bastkowska z klasy 8 c. Uczniowie udali na ciechanowskie nekropolie, i uporządkowali opuszczone lub zaniedbane groby oraz zapalili na nich małe znicze – symbol pamięci tych, których już z nami nie ma. Karolina odwiedziła na Starym Cmentarzu (Parafialnym przy ulicy Płońskiej) i Nowym (Komunalnym przy ulicy Gostkowskiej) mogiły ludzi poległych i pomordowanych w czasie różnych działań wojennych, a także tych zasłużonych dla Ciechanowa i okolic i zapaliła światełka pamięci. Wolontariusze jednocześnie przyłączyli się do akcji „Mniej śmieci – więcej pamięci” Zamysłem akcji jest zwrócenie uwagi na jednoczesne poszanowanie pamięci zmarłych i otaczającej nas natury. Zamiast kilku zniczy na jednym grobie zapalili jeden, mały, aby do atmosfery dostało się jak najmniej toksycznych substancji, np. benzenu i toluenu, powstających w procesie spalania parafiny. Substancje te zanieczyszczają powietrze, a plastik i szkło użyte do produkcji zniczy zwiększają ilość odpadów. Postanowiono, że w przyszłym roku groby zostaną ozdobione własnoręcznie zrobionymi, ekologicznymi i biodegradowalnymi dekoracjami, np. z suszonych kwiatów i zimozielonych gałązek oraz zapalone zostaną znicze wykonane samodzielnie z wosku pszczelego. Projekt ten inspirowany jest ekologiczną encykliką papieża Franciszka, jako zaproszenie do powrotu do prawdziwej tradycji. Do obecności, do pamięci, do refleksji, uczestnictwa w mszy świętej, do modlitwy za zmarłych.

Dziękujemy Wszystkim, którzy pamiętali o zmarłych, o groby których już nikt nie dba. Dziękujemy za Waszą patriotyczną i obywatelską postawę. To piękne świadectwo pamięci o zmarłych.

2

3

4

5

6

7

8   9