logo_bip.gif

chor banner

MASCOT STANDARD FRONT2 1

Logo LDK 4

Logo SKS 3

Logowanie

Odwiedziło nas już:

2151310
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
All days
186
1935
5730
35762
2151310

Szukaj na stronie

 
Informujemy, że Twoje dane osobowe osobowe przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Siacisk im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania z Inspektorem Osobowych Dane - Panią Beatą Duch-Kosiorek, napisz pod adresem e-mail: b.duch@obslugarodo.pl

Twoje dane będziemy przechowywać do czasu czasu sprawy sprawy Sprawy i wygaśnięcia roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo do ich dostępu danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do do zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne.


 

Drodzy rodzice i uczniowie

W sprawie uzgodnień na boisku przy Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi

prosimy o kontakt z p. Pawłem Nowotka nr tel. 500 829 427

Dyrekcja Szkoły

 

zobacz nasze wiadomości22

Szkoła, po raz pierwszy, zgłosiła swój udział w Kampanii Białych Serc – Europejskim Solidarnym Proteście Przeciwko Narkotykom i Przemocy. 

Głównym organizatorem Kampanii jest Grupa Zalewski Mława i Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie. Hasło XVII Kampanii Białych Serc brzmiało Od piwa nie tylko głowa się. Patronat honorowy nad Kampanią objęli m.in. Biskup Płocki Piotr Libera, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

   Od 12 października w oknach sal lekcyjnych pojawiły się białe papierowe serduszka – symbol Kampanii, które uczniowie wraz z wychowawcami, nauczycielami, opiekunami świetlicy powycinali i wywiesili, potwierdzając  udział Szkoły w Kampanii. Uczniowie wykonali tematyczne gazetki, np. drugoklasiści z klasy 2 b podczas lekcji plastyki zrobili gazetkę – Stop przemocy wobec zwierząt! Uczniowie klasy 4 bi i oraz 8 ei wykonali plakaty promujące życie bez przemocy oraz podzielili się swoimi przemyśleniami wieszając je na drzwiach swoich sal, a dzieci z klasa 4 c wykonały wielkie białe serce z wielu małych serduszek – znak Kampanii. Zdjęcia oraz informacje z działań przekazały klasy: 1 ai, 1 b, 1 c, 2 ai, 2b, 3 ai, 3 c, 4 bi, 4 c, 6 bi, 7 ai, 7 b, 7 c, 7 d, 7 ei, 8 ai, 8 b, 8 c, 8 ei, oddział przedszkolny 0 ai oraz świetlica szkolna.

   W Kampanii mówiliśmy głośne NIE wobec przemocy, ale nie tylko tej domowej, w szkole lub w stosunku do osób słabszych, ale również wobec zwierząt. W 17. edycji Kampanii pojawiła się akcja "Biała Łapka", której celem była pomoc bezdomnym zwierzętom przebywającym na ulicy lub/i w schroniskach. Do akcji dołączyło się również Stowarzyszenie "Pies i Spółka", którego Wolontariuszki – Panie Ilona Kowalska i Joanna Krajewska – odwiedziły szkołę. W dniu 20 października odbyło się kilka spotkań, na które przybył jeszcze jeden, czworonożny gość, uroczy kundelek. Wolontariuszki odwiedziły przedszkolaków z oddziału 0 ai, pierwszoklasistów z klasy 1 ai, uczniów klasy 2 b, członków SK LOP z klasy 3b oraz 8 c, a także siódmoklasistów z klasy 7 b, którzy aktywnie zaangażowali się w obchody Światowego Tygo(Dnia) zorganizowane przez SK LOP. Wszystkie spotkania były pouczające i przebiegały w serdecznej atmosferze. W podziękowaniu, uczniowie wręczyli Wolontariuszkom białe balony w kształcie serc – drugi symbol Kampanii. W zamian, każda grupa otrzymała piękną pamiątkę – statuetkę logo Stowarzyszenia Pies i Spółka.

Zorganizowaliśmy także zbiórkę karmy, szczególnie dla kotków ze Stowarzyszenia "Pies i Spółka" oraz Powiatowego Ośrodka Felinoterapii "Radosny Kot". Potrzeby są duże i dlatego kontynuujemy zbiórkę w sali nr 121 do odwołania.

   Uczniowie klasy 7 ai i 8 b oraz członkowie SK LOP dołączyli do "wirtualnego", ale zjednoczonego i zarazem głośnego i pokojowego 10. Marszu Białych Serc – protestu przeciwko przemocy wobec ludziom i zwierząt oraz narkotykom, szczególnie alkoholowi zawartemu w piwie. Nagrali 10 sekundowe filmiki – znaleźli instrumenty co robią hałas, wycięli z papieru białe papierowe serduszka i przypięli je sobie do ubrania. W rękach trzymali białe baloniki w kształcie serc oraz przygotowane wcześniej plakaty. Filmiki nagrali: ks. Marcin Siemiątkowski, Zuzia Jakubowska i Kamil Grosz z klasy 8 b oraz Anastazja Ostaszewska z klasy 8 di. Organizator zmontował całość i wspólnie wyruszyliśmy w ZJEDNOCZONYM 10. MARSZU PROTESTU BIAŁYCH SERC.

   XVII Kampania Białych Serc nie tylko pomagała, pamiętała, ale także uczyła! Zbliża się zima, a więc uczyliśmy się udzielania pierwszej pomocy ofiarom mrozu, oglądając film pt. "Pierwsza pomoc ofierze mrozu".

   Po raz siódmy (po raz drugi wirtualnie) w historii KAMPANII BIAŁYCH SERC odbyła się ogólnopolska debata "Młodych o Młodych", która w tym roku dotyczyła uzależnienia od alkoholu, a dokładnie piwa. Wśród uczestników debaty była Karolina Filipowicz, uczennica klasy 8 b, przewodnicząca Szkolnego Koła LOP, wolontariuszka. Wirtualne spotkania, z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, to coraz częstsza forma komunikacji między młodymi. Wypowiedzi Karoliny są przemyślane i merytoryczne. Uczennica zajęła jednoznaczne stanowisko w sprawie uzależnienia od piwa.

   W ostatnim dniu XVII Kampanii Białych Serc, który poświęcony był zmarłym ofiarom uzależnień oraz przemocy, a których nie ma już wśród nas, wspólnie z Uczestnikami #17KBS z całej Polski, zaśpiewaliśmy utwór zespołu Dżem pt. "Wehikuł czasu". Wokalista zespołu - Ryszard Riedel - także odszedł przedwcześnie z powodu nałogu. W szkolnym nagraniu udział wzięli: Wychowawcy – Panie: Hanna Długołęcka, Anna Długołęcka, Anna Kaszubowska i Wioletta Zaporowicz, Nauczyciele – Panie - Anna Wiśniewska i Małgorzata Nowakowska, szkolna Pielęgniarka - Pani Beata Trojanowska, Uczniowie - Maja Wójcik z klasy 8 ai – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, przedstawiciele Szkolnych Kół: PCK, LOP i Wolontariatu oraz reprezentanci klas: 4 c, 7 ai, 7 c, 8 ai i 8 b. Filmiki nagrały - Zosia Nicman z klasy 8 b i Anastazja Ostaszewska z klasy 8 di.

   Na zakończenie 17. edycji Kampanii Białych Serc, Karolina Filipowicz i jej Mama – Pani Edyta Rzeplińska-Filipowicz – Koordynator Główny 17. Kampanii Białych Serc na Miasto Ciechanów i Powiat Ciechanowski, dla wszystkich ofiar uzależnień i przemocy na ziemi ciechanowskiej, wykonały "Ciepłe serce pamięci".

   Wszystkim Uczestnikom XVII Kampanii Białych Serc w szkolei zaproszonym Gościom, bardzo dziękujemy.

   Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i Wielkie Serca!

Zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania:

ZJEDNOCZONY10. MARSZU PROTESTU BIAŁYCH SERC

https://www.youtube.com/watch?v=zmkB2Qj7CuE

Film pt. "Pierwsza pomoc ofierze mrozu".

https://www.youtube.com/watch?v=fvFk7ZFuQ9s

7. Debata "Młodych o Młodych"

https://www.youtube.com/watch?v=ehRrjSGnANs

"Wehikuł czasu" zespołu Dżem w wykonaniu Uczestników XVII Kampanii Białych Serc

https://www.youtube.com/watch?v=D1C11NVmyho

"Ciepłe serce pamięci"

https://www.facebook.com/KampaniaBialychSercCiechanow/videos/366383045266954