MASCOT STANDARD FRONT2 1

2025

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych - Panią Beatą Duch-Kosiorek,  napisz pod adres e-mail: b.duch@obslugarodo.pl

Nabór

Prosimy o potwierdzenie decyzji zapisu dziecka do klasy pierwszej / oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 7 w Ciechanowie. Należy pobrać i wypełnić niżej załączony dokument, a następnie przesłać e-mailem na adres szkola_p7@wp.pl lub w formie papierowej wrzucić do skrzynki znajdującej się w sekretariacie uczniowskim w dniach od 8 do 15 kwietnia 2021 roku.

POTWIERSZENIE WOLI RODZICA W ZAKRESIE PRZYJĘCIA KANDYDATA DO SZKOŁY (KLASA I / ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY)

dyplom

Szanowni Państwo,
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ciechanowie informuje, że w celu zwiększenia dostępności usług z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej uruchomiła 3 infolinie:

1. Telefoniczny dyżur psychologa w każdy poniedziałek od 11.00 do 13.00 pod tel. 515 96 97 43
2. Telefoniczny dyżur specjalisty (psychologa lub pedagoga) dotyczący spraw i dokumentacji na Zespół Orzekający od poniedziałku do piątku od 11.00 do 13.00 pod tel. 501 13 18 19
3. Telefoniczny dyżur logopedy w poniedziałki od 11.00 do 13.00, czwartki  od 11.00 do 13.00, piątki od 10.00 do 12.00 pod tel. 515 96 97 43

DYŻURY LOGOPEDY

DYŻURY PSYCHOLOGA

INFOLINIA - ZESPOŁY ORZEKAJĄCE

Bezpieczny powrót do szkoły uczniowie 1        Bezpieczny powrót do szkoły rodzice 1

Drodzy rodzice i uczniowie

W sprawie uzgodnień dotyczących gry na boisku przy Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi proszę o kontakt

p. Pawłem Nowotka nr tel. 500 829 427

żonkil 1

Nasza  szkoła wzięła udział w akcji „ ŻONKILE”, która jest  organizowana co roku 19  kwietnia w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Jest to akcja społeczno-edukacyjna organizowana przez  Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Celem akcji jest propagowanie wiedzy na temat powstania w getcie warszawskim, które wybuchło 19 kwietnia 1943 roku. Jego bezpośrednią przyczyną była decyzja o likwidacji getta warszawskiego w związku z realizacją przez hitlerowców planu zagłady Żydów.

W klasach IV-VIII zostały przeprowadzone lekcje związane z tą tematyką. Uczniowie wykonywali również papierowe żonkile, które są symbolem pamięci o powstaniu warszawskim.

Dlaczego to akurat żonkile ? Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy powstania, który w każdą rocznicę żydowskiego zrywu  dostawał te kwiaty od anonimowej osoby. Sam również co roku 19 kwietnia składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta bukiet żółtych kwiatów - często były to właśnie żonkile. Ponadto żonkil to kwiat, którego rozłożone płatki układają się w kształt sześcioramiennej gwiazdy. Kwitną też  w tym samym czasie, gdy obchodzona jest rocznica wybuchu powstania. Kwiaty te symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję,  stały  się symbolem zbiorowej pamięci.

żonkil 3   żonkil 2

żonkil 5    żonkil 4