MASCOT STANDARD FRONT2 1

2069

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych - Panią Beatą Duch-Kosiorek,  napisz pod adres e-mail: b.duch@obslugarodo.pl

Nabór

Prosimy o potwierdzenie decyzji zapisu dziecka do klasy pierwszej / oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 7 w Ciechanowie. Należy pobrać i wypełnić niżej załączony dokument, a następnie przesłać e-mailem na adres szkola_p7@wp.pl lub w formie papierowej wrzucić do skrzynki znajdującej się w sekretariacie uczniowskim w dniach od 8 do 15 kwietnia 2021 roku.

POTWIERSZENIE WOLI RODZICA W ZAKRESIE PRZYJĘCIA KANDYDATA DO SZKOŁY (KLASA I / ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY)

dyplom

Szanowni Państwo,
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ciechanowie informuje, że w celu zwiększenia dostępności usług z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej uruchomiła 3 infolinie:

1. Telefoniczny dyżur psychologa w każdy poniedziałek od 11.00 do 13.00 pod tel. 515 96 97 43
2. Telefoniczny dyżur specjalisty (psychologa lub pedagoga) dotyczący spraw i dokumentacji na Zespół Orzekający od poniedziałku do piątku od 11.00 do 13.00 pod tel. 501 13 18 19
3. Telefoniczny dyżur logopedy w poniedziałki od 11.00 do 13.00, czwartki  od 11.00 do 13.00, piątki od 10.00 do 12.00 pod tel. 515 96 97 43

DYŻURY LOGOPEDY

DYŻURY PSYCHOLOGA

INFOLINIA - ZESPOŁY ORZEKAJĄCE

Bezpieczny powrót do szkoły uczniowie 1        Bezpieczny powrót do szkoły rodzice 1

Drodzy rodzice i uczniowie

W sprawie uzgodnień dotyczących gry na boisku przy Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi proszę o kontakt

p. Pawłem Nowotka nr tel. 500 829 427

1 zdjęcie Samuel

Grupa nauczycieli, uczniów klas 6 i 7 naszej szkoły oraz rodziców uczestniczyła w niecodziennym spotkaniu on-line, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ciechanowie. Gościem spotkania był Samuel Sosnowski, miłośnik ptaków, ornitolog obrączkarz, twitcher,podróżnik, uczestnik ekspedycji do Meksyku i RPA, student biologii na Uniwersytecie Gdańskim, absolwent naszej Szkoły.

To właśnie w murach Szkoły Podstawowej nr 7, nauczyciel przyrody, Pan Marek Murawski podczas zajęć terenowych zaszczepił w Samuelu pasję do obserwacji ptaków.

Samuel to świetny gawędziarz, który wielokrotnie gościł w różnych stacjach telewizyjnych, opowiadając o swojej pasji, powrotach ptaków na wiosnę, czy wróblach, które znikają z polskich miast.

Tym razem, zabrał obecnych w fascynującą przyrodniczą podróż po Republice Południowej Afryki. Jako student UG dwukrotnie uczestniczył w badawczych ekspedycjach do tego kraju, wykonał setki zdjęć i nakręcił wiele filmów. Podczas spotkania Samuel zaprezentował efekty swojej pracy, fotografie licznych afrykańskich zwierząt, przede wszystkim ptaków, ale również owadów, ssaków, a także żyjących tam ludzi. Jego prezentacja była zapowiedzią wystawy zdjęć, pt. ,,Republika Południowej Afryki - przyrodnicza perła Czarnego Kontynentu", którą można oglądać w gablotach na deptaku, na ul. Warszawskiej w Ciechanowie. Patronat nad wystawą objął Urząd Miasta Ciechanów.

W dobie pandemii i związanych z nią obostrzeń wielu tęskni za podróżami. Z całą pewnością prezentacja oraz wystawa nie są w stanie tego zastąpić. Jej autor ma nadzieję, że słuchając jego historii  o fascynującej przyrodzie RPA i oglądając kolorowe zdjęcia, chociaż na chwilę można oderwać się od obecnej rzeczywistości.

Zachęcamy do obserwacji ptaków, żyjących tuż obok nas, a także zapraszamy na lekcję przyrody na świeżym powietrzu na ul. Warszawską, gdzie można obejrzeć ww. wystawę.  Proponujemy również obejrzenie audycji telewizyjnych z udziałem Samuela.

Gratulujemy Samuelowi wspaniałej wystawy, i życzymy zdrowia oraz kolejnych, tak udanych ekspedycji! Powodzenia! Serdecznie zapraszamy na spotkanie do naszej szkoły.

Małgorzata Nowakowska – opiekun SK LOP

Jeśli z jakiegoś powodu nie udało się Wam uczestniczyć w spotkaniu na żywo, materiał jest dostępny na  stronie:

Foto - Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowie, Urząd Miasta Ciechanów, Małgorzata Nowakowska

Ciekawostki z życia wróbli

Dlaczego ptaki wędrują?

O niezwykłej pasji twitcherów:

2 zdjęcie Samuel   3 zdjęcie Samuel

4zdjęcie Samuel   5 zdjęcie Samuel