MASCOT STANDARD FRONT2 1

2059

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych - Panią Beatą Duch-Kosiorek,  napisz pod adres e-mail: b.duch@obslugarodo.pl

Nabór

Prosimy o potwierdzenie decyzji zapisu dziecka do klasy pierwszej / oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 7 w Ciechanowie. Należy pobrać i wypełnić niżej załączony dokument, a następnie przesłać e-mailem na adres szkola_p7@wp.pl lub w formie papierowej wrzucić do skrzynki znajdującej się w sekretariacie uczniowskim w dniach od 8 do 15 kwietnia 2021 roku.

POTWIERSZENIE WOLI RODZICA W ZAKRESIE PRZYJĘCIA KANDYDATA DO SZKOŁY (KLASA I / ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY)

dyplom

Szanowni Państwo,
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ciechanowie informuje, że w celu zwiększenia dostępności usług z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej uruchomiła 3 infolinie:

1. Telefoniczny dyżur psychologa w każdy poniedziałek od 11.00 do 13.00 pod tel. 515 96 97 43
2. Telefoniczny dyżur specjalisty (psychologa lub pedagoga) dotyczący spraw i dokumentacji na Zespół Orzekający od poniedziałku do piątku od 11.00 do 13.00 pod tel. 501 13 18 19
3. Telefoniczny dyżur logopedy w poniedziałki od 11.00 do 13.00, czwartki  od 11.00 do 13.00, piątki od 10.00 do 12.00 pod tel. 515 96 97 43

DYŻURY LOGOPEDY

DYŻURY PSYCHOLOGA

INFOLINIA - ZESPOŁY ORZEKAJĄCE

Bezpieczny powrót do szkoły uczniowie 1        Bezpieczny powrót do szkoły rodzice 1

Drodzy rodzice i uczniowie

W sprawie uzgodnień dotyczących gry na boisku przy Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi proszę o kontakt

p. Pawłem Nowotka nr tel. 500 829 427

WWW szkoła

Jak wybrać szkołę ponadpodstawową? 5 wskazówek i garść informacji

Już wkrótce ukończysz szkołę podstawową – pora zatem pomyśleć o przyszłości. Najbliższe tygodnie to czas podejmowania ważnych decyzji, które ukształtują Twoją przyszłość. W jakim kierunku chcesz się rozwijać? Jaka opcja będzie dla Ciebie najlepsza? Zanim zdecydujesz, poznaj wszystkie możliwości!

Szkoły ponadpodstawowe – jaki masz wybór?

Liceum ogólnokształcące – to 4-letni kurs, który przygotuje Cię do matury. Klasy LO są profilowane w taki sposób, aby umożliwić Ci podjęcie studiów na określonym kierunku. Sprawdź ofertę liceów w Twojej okolicy i zdecyduj, jaki profil zapewni Ci najlepszy start na wymarzone studia!

Technikum – kształcenie potrwa tu 5 lat, jednak oprócz przygotowania do matury da Ci też tytuł zawodowy, np. technik informatyk, technik elektryk i wiele innych. Po ukończeniu technikum będziesz mieć uprawnienia do pracy w wybranym zawodzie i możliwość kontynuacji nauki na związanym z nim kierunku studiów. To świetne rozwiązanie, jeżeli zależy Ci na dobrej pracy, a jednocześnie nie chcesz zamykać sobie drogi do tytułu inżyniera czy magistra – a więc eksperta w swojej dziedzinie.

Szkoła branżowa I stopnia – trwa tylko 3 lata i zapewnia tytuł zawodowy, np. kucharz, fryzjer czy mechanik pojazdów samochodowych. Po kursie I stopnia możesz od razu podjąć pracę, więc jest to najszybszy sposób, aby się usamodzielnić. Możesz także kontynuować naukę na kursie II stopnia, który przygotuje Cię do matury i dalszych studiów.

Zanim podejmiesz decyzję…

• Przemyśl swoje plany na przyszłość. Może już wiesz, w jakim zawodzie chcesz pracować? Sprawdź, jakie wykształcenie jest wymagane – niektóre zawody (np. adwokat, lekarz, nauczyciel) wymagają ukończenia studiów.
  • Weź pod uwagę swoje zainteresowania – to ważne, aby czerpać przyjemność z pracy. Pasja pomaga również osiągnąć pełnię profesjonalizmu, ponieważ rozwijasz się przede wszystkim dla siebie!
  • Przyjrzyj się swojej osobowości. Czy Twoje cechy idą w parze z wizją na przyszłość? Niektóre zawody wymagają pewności siebie, inne – skrupulatnej organizacji i dyscypliny. Zastanów się, do czego masz predyspozycje ;)
  • Pamiętaj, że to Twój wybór – podejmij go samodzielnie, nie patrząc na decyzje przyjaciół. Jeżeli masz wątpliwości, zapytaj o radę doświadczoną osobę, której ufasz, np. kogoś z rodziny lub ulubionego nauczyciela.
  • Miej na uwadze swoją kondycję psychiczną i fizyczną – do wykonywania niektórych zawodów potrzeba ponadprzeciętnej sprawności, zaś inne mogą generować sporo stresu.