MASCOT STANDARD FRONT2 1

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych - Panią Beatą Duch-Kosiorek,  napisz pod adres e-mail: b.duch@obslugarodo.pl

Nabór

Prosimy o potwierdzenie decyzji zapisu dziecka do klasy pierwszej / oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 7 w Ciechanowie. Należy pobrać i wypełnić niżej załączony dokument, a następnie przesłać e-mailem na adres szkola_p7@wp.pl lub w formie papierowej wrzucić do skrzynki znajdującej się w sekretariacie uczniowskim w dniach od 8 do 15 kwietnia 2021 roku.

POTWIERSZENIE WOLI RODZICA W ZAKRESIE PRZYJĘCIA KANDYDATA DO SZKOŁY (KLASA I / ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY)

dyplom

Szanowni Państwo,
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ciechanowie informuje, że w celu zwiększenia dostępności usług z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej uruchomiła 3 infolinie:

1. Telefoniczny dyżur psychologa w każdy poniedziałek od 11.00 do 13.00 pod tel. 515 96 97 43
2. Telefoniczny dyżur specjalisty (psychologa lub pedagoga) dotyczący spraw i dokumentacji na Zespół Orzekający od poniedziałku do piątku od 11.00 do 13.00 pod tel. 501 13 18 19
3. Telefoniczny dyżur logopedy w poniedziałki od 11.00 do 13.00, czwartki  od 11.00 do 13.00, piątki od 10.00 do 12.00 pod tel. 515 96 97 43

DYŻURY LOGOPEDY

DYŻURY PSYCHOLOGA

INFOLINIA - ZESPOŁY ORZEKAJĄCE

Bezpieczny powrót do szkoły uczniowie 1        Bezpieczny powrót do szkoły rodzice 1

Drodzy rodzice i uczniowie

W sprawie uzgodnień dotyczących gry na boisku przy Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi proszę o kontakt

p. Pawłem Nowotka nr tel. 500 829 427

plakat

W pierwszym dniu kalendarzowej Wiosny, tj. 21 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Lasów (MDL). W tym roku obchodzony był pod hasłem „Odbudowa lasów: droga do odnowy i dobrego samopoczucia”.

Polscy leśnicy od wielu lat podkreślają znaczenie zielonych terenów dla zdrowia każdego z nas. Zdrowe lasy - to zdrowi ludzie, gdyż to zielone tereny wpływają korzystnie na zdrowie fizyczne i psychiczne każdego znas. Lasy dostarczają czyste powietrze, bogatą w składniki odżywcze żywność, składniki do produkcji leków, czystą wodę i piękną przestrzeń do rekreacji.

Niestety, świat traci co roku 10 mln ha lasów (powierzchnia równa terytorium Islandii), a degradacja ziemi dotyka prawie 2 mln ha, czyli obszaru większego niż Ameryka Południowa.

Szkolne Koło LOP zachęciło Wszystkich - na Facebooku szkoły - do podejmowania działań, których celem było uświadomienie sobie roli i znaczenia lasów oraz drzew. Aby włączyć się w obchody MDL należało obejrzeć i udostępnić spot MDL https://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/aktualnosci/lasy-to-droga-do-zdrowia-i-odnowy-miedzynarodowy-dzien-lasow-2021  Można było napisać post lub udać się na spacer do swojego ulubionego lasu, zrobić zdjęcie, i podzielić się nim z innymi.  Zachęcono też do otagowania materiałów - hashtag #IntlForestDay

Szkoła otagowała swój materiał związany z obchodami MDL 2021 na  hashtagu #IntlForestDay. Uczyniła to również Karolina Filipowicz, uczennica klasy 7 b, która otagowała zdjęcia Lasu Śmiecińskiego.

Amelka Tańska, uczennica klasy 8 b, członek SK LOP wykonała prezentację multimedialną, w której przedstawiła historię powstania Święta, jego cele, założenia, z uwzględnieniem tegorocznych działań oraz przetłumaczyła z języka angielskiego na język polski spot tegorocznej edycji.

Członek SK LOP, Przemek Pawlicki z klasy 8 b, swoje zdjęcia wzbogacił w informacje, nawiązujące do roli lasów w naszym życiu, np. Drzewa to nasi przyjaciele, dzięki którym możemy oddychać.

Uczniowie napisali również posty na Facebooku Szkoły:

W Lesie Śmiecińskim znajduję się dość charakterystyczna wieża, paryżanie mają Eiffla, ciechanowianie mają… Stalową konstrukcje wznosząca się podobno, aż do 107 m od gruntu.

Jest to największa atrakcja w tym miejscu, widoczna nawet z kilku kilometrów. Ponadto w lesie jest kilka wytyczonych (wydeptanych) ścieżek, w sam raz na spacer, czy przejażdżkę rowerem. Co roku, odbywa się tu także bieg przełajowy, w którym uczestniczą również uczniowie Naszej szkoły. Niedawno miała miejsce ścinka i zrywka niebezpiecznych i starych drzew. Na ich miejsce zostaną posadzone nowe drzewka.

Mateusz Smardzewski, kl. 6 ai

Las Gołocki to las, który poza wartościami przyrodniczymi i zdrowotnymi, ma znaczenie historyczne. W przeszłości był świadkiem wielu tragedii. Podczas spaceru po lesie można m.in. natknąć się na pomnik poświęcony zamordowanym w latach 1945-1948 żołnierzom Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych oraz Narodowego Zjednoczenia Wojskowego przez oddziały Służby Bezpieczeństwa.

Aleksandra Paprocka, kl. 8b, członek SK LOP

Zdjęcia ulubionego lasu przesłały też Adrianna Podlińska z klasy 8 b oraz Anastazja Ostaszewska z klasy 7 di.

Dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody Międzynarodowego Dnia Lasów 2021.

Zachęcamy do częstego odwiedzania lasów Nadleśnictwa Ciechanów i obserwacji budzącej się do życia przyrody, ale pamiętajmy o lasach na całym świecie.

Opiekun SK LOP Małgorzata Nowakowska

las gołocki 1   las gołocki 6