logo_bip.gif

chor banner

Logowanie

Odwiedziło nas już:

586605
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
All days
498
794
3047
17816
586605

Szukaj na stronie

 
Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych napisz pod adres e-mail: rodobeata@gmail.com.   

Twoje dane będziemy przechowywać do czasu załatwienia Twojej sprawy i wygaśnięcia roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne.

 

zobacz nasze wiadomości22

Członkowie szkolnego koła działającego przy szkole uczestniczyli w dniu 8 czerwca br. w wycieczce do Białowieskiego Parku Narodowego (BPN). Pod tą nazwą funkcjonuje od 1947 r. i uważany jest za jeden z najstarszych parków narodowych w Polsce. BPN chroni najlepiej zachowany fragment Puszczy Białowieskiej – ostatni na niżu Europy las naturalny, o charakterze pierwotnym. Charakteryzuje się dużą różnorodnością biologiczną. Symbolem Parku - tak jak LOP - jest żubr, największy ssak lądowy Europy. Puszcza Białowieska okazała się dla żubra nizinnego ostatnią ostoją. Obecnie w Puszczy Białowieskiej żyje najliczniejsza populacja wolnościowa żubra na świecie. W polskiej jej części liczy ona ok. 500 osobników. BPN jest jedynym polskim obiektem przyrodniczym, wpisanym przez UNESCO na listę Światowego Dziedzictwa. Stanowi też najważniejszą – centralną strefę Rezerwatu Biosfery Białowieża.

Czytaj więcej...

13 lutego 2018r. tuż przed Walentynkami uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w Językowym Dniu Otwartym w Instytucie Neofilologii i Badań Interdyscyplinarnych UPH w Siedlcach, który przebiegał pod hasłem "Zakochany Poliglota".  Uczniowie mieli do wyboru trzy bloki zajęć w językach: rosyjskim, niemieckim i angielskim. Zgodnie z hasłem przewodnim zajęcia poruszały kwestię wyrażania uczuć w wyżej wymienionych językach.
Uczniowie wzięli udział w  warsztatach z piosenką Miłosne nuty, w wykładach językowych Czułe słówka. Na zakończenie wszystkie grupy zebrały się w sali wykładowej, by móc zaprezentować poznane piosenki.  Walentynkowe spotkanie w różnych językach zmotywowało do nauki języków obcych, uczniowie nie tylko doskonalili swoje umiejętności językowe, ale również mogli poczuć atmosferę akademicką. W Instytucie Neofilologii i Badań Interdyscyplinarnych UPH mogliśmy usiąść w akademickie ławy dzięki gościnności pani dr Adriannie Pogodzie-Kołodziejak – prodziekan ds. kształcenia.

Czytaj więcej...

W dniach od 21 do 26 stycznia 2018 r. z 30 młodymi ludźmi z naszej szkoły i jej absolwentami wybraliśmy się do Bańskiej Wyżnej. Nasze rekolekcje w górach oparliśmy na trzech fundamentach: Jezus, drugi człowiek i piękno przyrody. Każdego dnia po uwielbieniu i Mszy ruszaliśmy na czterogodzinną jazdę na nartach do Białki Tatrzańskiej. Frajda była wielka dzięki wspaniałej pogodzie. Po powrocie w różny sposób staraliśmy się uzdrawiać nasze relacje (wieczory pogodne, konferencje, grupki dzielenia, zwykłe bycie ze sobą, Adoracja Najświętszego Sakramentu). Przeżyliśmy razem wspaniały czas!  

Czytaj więcej...

W Kawiarni Artystycznej, w lutym odbyły się zimowe zajęcia edukacyjne „Czytaj z nami” dla najmłodszych, w których  uczestniczyli uczniowie klasy IIa. Dzieci odwiedziła siostra Królowej Śniegu – Anna. W tę postać wcieliła się pani Edyta Bojkowska-Kolak, zaś postać renifera zagrała pani Małgorzata Milewska. Anna czytała dzieciom fragmenty baśni H. Ch. Andersena "Królowa Śniegu". Na zakończenie wszyscy wspólnie zatańczyli z instruktorką Zumba Kids - panią Anną Szczepankowską.Były też smaczne "lodowe" cukierki dla wszystkich dzieci. To był bardzo edukacyjny i miło spędzony czas.

Czytaj więcej...

5 grudnia 2017 r. odbyła się wycieczka edukacyjna do Warszawy pod hasłem „Bliżej sztuki”. Uczniowie naszej szkoły odwiedzili Muzeum Narodowe, gdzie mogli uczestniczyć w lekcjach muzealnych  podziwiając arcydzieła malarstwa. Jak zawsze zachwycano się kunsztem i wielkością  niezwykłego  obrazu Jana Matejki ,,Bitwy pod Grunwaldem’’. Uczniowie zwiedzili  również czasową wystawę Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie Wystawa ta prezentuje wybór najcenniejszych prac na papierze – rysunków, grafik, fotogramów i fotomontaży – wykonanych przez artystów współtworzących środowiska awangardowe II Rzeczypospolitej.

Czytaj więcej...