Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych napisz pod adres e-mail: rodobeata@gmail.com.

Szanowni Rodzice,

obawy środowiska nauczycielskiego potwierdziły się. Dwie organizacje związkowe: Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Forum Związków Zawodowych nie podpisały porozumienia. Ogłoszono bezterminowy ogólnopolski strajk począwszy od dnia 8 kwietnia 2019r., do którego przystąpili nauczyciele naszej szkoły. W zaistniałej sytuacji niemożliwe będzie planowe funkcjonowanie Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie. Uprzejmie proszę Państwa Rodziców o zorganizowanie opieki dla uczniów. W szkole w dniach od 8 do 9 kwietnia 2019r. będą odbywać się jedynie zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

W przypadku zakończenia strajku nauczycieli zostaniecie Państwo natychmiast powiadomieni przez dziennik Librus. Stosowna informacja zostanie umieszczona na stronie internetowej. Informuję jednocześnie, że jako dyrektor szkoły dołożę wszelkich starań, by egzaminy gimnazjalne w dniach 10-12 kwietnia 2019r. oraz egzaminy ósmoklasistów w dniach 15-17 kwietnia 2019r. odbyły się według przewidzianego harmonogramu i bez zakłóceń.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami (dni do dyspozycji dyrektora) uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w dniach 10-12 kwietnia 2019r. i 15-17 kwietnia 2019r. nie mają zajęć dydaktycznych na czas trwania egzaminów.

Aldona Krzywicka

Projekt nowej podstawy programowej stał się przyczynkiem do działań podejmowanych przez nauczycieli naszej szkoły na zajęciach komputerowych i wprowadzeniu innowacji pedagogicznej „ Programuję i ja”. Innowacja programowa polega na wprowadzeniu podstaw programowania w ramach zajęć komputerowych w klasach IV szkoły podstawowej w środowisku dedykowanym nauce programowania przez uczniów Scratch.

Umiejętność programowania staje się dziś jedną z najbardziej poszukiwanych kompetencji na rynku pracy, dlatego uczniowie wynosić będą z lekcji zajęć komputerowych już nie tylko umiejętność obsługi programów, ale również wiedzę jak te programy powstają i jak tworzyć własne nieskomplikowane aplikacje.Ucząc się programowania uczeń zdobywa wiele innych kompetencji takich jak: projektowanie, planowanie strategiczne, zarządzanie, wytwarzanie czy administrowanie. Poprzez poznanie środowiska Scratch uczeń ma możliwość kształtowania samodzielnego myślenia w sposób logiczny i algorytmiczny w rozwiązywaniu problemów w trakcie zajęć z programowania na różnych poziomach zaawansowania. Młody człowiek staje się nie tylko odbiorcą TIK lecz ma możliwość poznania podstaw języka programowania dzięki czemu może realizować własne pomysły i projekty oraz wykorzystywać je do własnych potrzeb. Aby uczeń mógł opanowań wiele złożonych funkcji środowiska Scratch, poszczególne zagadnienia będą wprowadzane stopniowo w taki sposób, aby na każdych kolejnych zajęciach występowały elementy już poznane (celem utrwalenia ich) oraz nowe, dające większe możliwości realizacji coraz bardziej złożonych projektów. Środowisko Scratch stwarza uczniom możliwość tworzenia własnych aplikacji oraz daje szeroki wachlarz wykorzystania ich zarówno do zabawy (gry, animacje) jak też do nauki z innych przedmiotów.

Działaniem innowacji zostaną objęci uczniowie klasy IV szkoły podstawowej w roku szkolnym 2016/2017. Następnie ci sami uczniowie w klasie V i VI. W ramach zajęć komputerowych programowanie będzie obejmowało corocznie 14 godzin lekcyjnych. Autorami innowacji są Katarzyna Palińska i Michał Długozima.

W trakcie realizowania programu corocznie będzie dokonywana ewaluacja działań, aby stwierdzić, w jakim stopniu osiągnięto zamierzone cele poprzez: opinię uczestników innowacji- ankieta on-line; obserwację dzieci podczas zajęć; na zajęciach corocznie uczniowie będą realizować własne projekty przez 3 godziny lekcyjne, będzie to oceną efektów ich pracy; najciekawsze projekty uczniowskie będą umieszczone na stronie internetowej szkoły; uczniowskie projekty prezentowane będą podczas Festiwali Projektów na forum szkoły.